Igrzyska Europejskie 2015 w Baku: Tabela medalowa po 7. dniu. Polska bez zmian, Rosja miażdży rywali

Po 7. dniu zmagań w Igrzyskach Europejskich w Baku Polska powiększyła swój dorobek medalowy, ale w klasyfikacji generalnej lokaty nie zdołała poprawić.

Łukasz Żaguń
Polska miała w czwartek realną szansę wspiąć się o dwie pozycje. Do walki o złoto stanął bowiem reprezentujący biało-czerwone barwy zapaśnik Magomedmurad Gadżijew. Szansa na to, że kibice znów usłyszą Mazurka Dąbrowskiego była naprawdę duża, ale po raz kolejny fani musieli obejść się smakiem i zadowolić srebrem.
Brązowy medal w kategorii do 86kg wywalczył natomiast drugi z naszych zapaśników Radosław Marcinkiewicz, który w "małym finale" pokonał reprezentanta gospodarzy, Nurmaqomeda Qadjiyeva.

Po siedmiu dniach zmagań polscy reprezentanci w Baku mają na swoim koncie 10 medali - 1 złoty, 4 srebrne i 5 brązowych.

Stawkę wyraźnie dystansują Rosjanie, którzy powiększyli swój dorobek medalowy do 40 krążków, w tym 22 z najcenniejszego kruszcu. Na podium jak na razie do żadnych zmian nie doszło, choć po piętach Węgrom depczą Białorusini i Niemcy.