Kolejne złoto Oktawii Nowackiej, srebro Damiana Janikowskiego na Igrzyskach Wojskowych

Oktawia Nowacka i Jarosław Świderski wygrali sztafetę mikstów w pięcioboju nowoczesnym na Światowych Igrzyskach Wojskowych w Mungyeong.

Piotr Ziemka

Dla Nowackiej to drugie złoto wywalczone w Korei Południowej. W czwartek stanęła na najwyższym stopniu podium indywidualnie. Polski duet w pływaniu uzyskał czwarty wynik, a w trzech pozostałych konkurencjach (szermierka, jazda konna i kombinacja biegu ze strzelaniem) plasował się na drugiej pozycji.

Srebro w kategorii do 85 kilogramów w stylu klasycznym zdobył zapaśnik Damian Janikowski. W półfinale medalista igrzysk olimpijskich 2012 pokonał Litwina Laimutisa Adomaitisa. W finale triumfował Ukrainiec Żan Bieleniuk. Z kolei w kategorii 130 kg brąz wywalczył Łukasz Banak.

Na drugiej pozycji w wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym uplasowała się Anna Dowgiert. Najlepiej spisała się Rosjanka Swietłana Chimrowa. Natomiast w zmaganiach na 400 m kraulem trzeci był Kacper Klich.

W triathlonie drugą lokatę zajęła Agnieszka Jerzyk. Przed Polką znalazła się Emmie Charayron z Francji. W klasyfikacji drużynowej Biało-Czerwone (Jerzyk, Maria Cześnik i Hanna Matysiak) zostały sklasyfikowane na trzecim miejscu.

#dziejesiewsporcie: sędzia obraził rugbystę. Nazwał go piłkarzem