Dawid Góra

Wspomnienie wakacji #whereisthesun #riminibeach #runnerslife #tracknation #tbt

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Joanna Jóźwik (@joanna.jozwik)

Joanna Jóźwik

Co prawda na mistrzostwach Europy w Amsterdamie zdobyła szóstką lokatę, ale już podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro spisała się znakomicie. W finale biegu na 800 metrów ustanowiła rekord życiowy 1:57,37, wywalczyła piąte miejsce.

Po biegu finałowym padły pamiętne słowa Jóźwik. - W drodze na stadion przede mną szła Wambui, która jest trzy razy większa ode mnie. Jak ja mam się czuć? Ona ma wielką łydkę, wielką stopę, zrobi jeden krok, a ja trzy. Dla takich zawodniczek jak ja czy Kanadyjka Melissa Bishop to trochę krzywdzące. Widziałam zawód Melissy, która też poprawiła rekord życiowy, rekord kraju i wystarczyło jej to do czwartego miejsca. Uważam, że to powinna być złota medalistka. Ja czuję się srebrną. Bardzo cieszę się też z tego, że jestem najlepszą Europejką. A zawodniczki, które stanęły na podium, to trochę inna liga. Semenya już w zupełności - mówiła piąta zawodniczka olimpijskiego finału.
Czy uroda może pomagać w osiąganiu sukcesów sportowych?