QUIZ

QUIZ: To są gwiazdy polskiego i światowego sportu. Rozpoznajesz ich na zdjęciach?

Odnieśli sukces albo na arenie krajowej, albo na międzynarodowej. To sportowcy, których niejednokrotnie można było zobaczyć w telewizji. Rozpoznasz ich po zdjęciu? To wcale nie jest takie proste zadanie! Sprawdź się w naszym quizie.

1/15
To jeden z najbardziej znanych polskich pięściarzy. Na zawodowym ringu stoczył 22 walki, z czego 20 wygrał. Sportowiec ze zdjęcia to...
Krzysztof Włodarczyk
Krzysztof Zimnoch
Artur Szpilka
2/15
Utytułowana biegaczka narciarska, która w swoim dorobku ma m.in. złote medale mistrzostw świata czy igrzysk olimpijskich. Obecnie jednak zmaga się z aferą dopingową.
Marit Bjoergen
Therese Johaug
Charlotte Kalla
3/15
Fantastyczny biathlonista, multimedalista mistrzostw świata, ale również igrzysk olimpijskich. Bez wątpienia ten sportowiec przejdzie do historii.
Martin Fourcade
Ole Einar Bjoerndalen
Emil Hegle Svendsen
4/15
Zapaśnik i zawodnik mieszanych sztuk walki. Stoczył dotychczas 25 walk, z których 19 wygrał.
Daniel Omielańczuk
Karol Bedorf
Borys Mańkowski
5/15
Zagrał w dwóch meczach reprezentacji Polski, ale w 2014 roku. Aktualnie ten piłkarz występuje w jednej z lig zagranicznych.
Igor Lewczuk
Bartosz Bereszyński
Mateusz Zachara
6/15
Bardzo dobry siatkarz, który był mocnym punktem reprezentacji Polski. Sięgnął też po wiele sukcesów klubowych z ówczesnym Mostostalem.
Paweł Papke
Marcin Prus
Łukasz Kadziewicz
7/15
Były piłkarz m.in. Juventusu Turyn. W barwach tego klubu grał przez 8 lat, zdobywając m.in. 3 mistrzostwa Włoch.
Pavel Nedved
Marcelo Salas
Lilian Thuram
8/15
Wszechstronna zawodniczka, która ma na swoim koncie m.in. medal igrzysk olimpijskich.
Karolina Naja
Monika Michalik
Oktawia Nowacka
9/15
To był niegdyś znakomity brazylijski piłkarz, który zdobył m.in. złoty medal mistrzostw świata.
Pele
Romario
Bebeto
10/15
Polska zawodniczka mieszanych sztuk walki, która wygrała wszystkie trzynaście zawodowych walk.
Joanna Jędrzejczyk
Karolina Kowalkiewicz
Agnieszka Niedźwiedź
11/15
To akurat kolarka górska, która od wielu lat utrzymuje bardzo wysoki poziom. Dwukrotnie zdobywała medal na igrzyskach olimpijskich - po raz pierwszy w Pekinie w 2008 roku, a w ubiegłym roku w Rio de Janeiro powtórzyła wyczyn.
Beata Mikołajczyk
Maja Włoszczowska
Katarzyna Niewiadoma
12/15
Utytułowana polska tyczkarka, która w swoim dorobku ma m.in. dwa srebrne i jeden brązowy medal z mistrzostw świata.
Anna Rogowska
Anna Wielgus
Monika Pyrek
13/15
Utytułowany motocyklista, ścigający się w MotoGP. W swojej karierze już trzykrotnie zwyciężał w tej klasie.
Valentino Rossi
Marc Marquez
Jorge Lorenzo
14/15
Łyżwiarz szybki, specjalizujący się na dystansie 1500 metrów. Zdobył dwa medale na igrzyskach olimpijskich w Soczi - złoty oraz brązowy.