Konrad Czerniak i Katarzyna Pawłowska ze srebrnymi medalami Igrzysk Wojskowych, dublet Polaków w ratownictwie wodnym

11 medali zdobyła w niedzielę reprezentacja Polski podczas 7. Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych w Wuhan. Biało-Czerwoni zajęli dwie czołowe pozycje w ratownictwie wodnym.

Piotr Ziemka
Konrad Czerniak East News / Na zdjęciu: Konrad Czerniak
Jako druga metę liczącego 79 kilometrów kolarskiego wyścigu kobiet ze startu wspólnego minęła Katarzyna Pawłowska. Wygrała reprezentantka gospodarzy, Chinka Xisha Zhao. Polki z Pawłowską na czele zdobyły srebrne medale w klasyfikacji drużynowej. W składzie polskiej ekipy znalazły się również: Agnieszka SkalniakJustyna Kaczkowska i Edyta Jasińska.

W pływaniu na 50 metrów stylem motylkowym jako drugi finał ukończył Konrad Czerniak (23.78). Przed brązowym medalistą mistrzostw świata 2015 znalazł się jedynie Rosjanin Oleg Kostin (22.84).

Brązowy medal w turnieju szablistek zdobyła Małgorzata Kozaczuk. W 1/8 finału doszło do polskiego pojedynku: Kozaczuk - Angelika Wątor (15:8). Na 1/8 zakończyła rywalizację srebrna medalistka Igrzysk Wojskowych 2015 - Bogna Jóźwiak. W ćwierćfinale Kozaczuk pokonała 15:14 Rosjankę Olgę Nikitinę. W finale wystąpiły Jana Jegorian i Jiarui Qian (15:11). Chinka wygrała 15:11 w 1/2 z Kozaczuk.

Brązowe medale wywalczyły judoczki Beata Pacut w kategorii do 78 kilogramów oraz Eliza Wróblewska (70 kg). W kategorii do 90 kg trzeci był Piotr Kuczera.

Pierwsze złoto Igrzysk Wojskowych 2019 dla polskiej reprezentacji zdobył w ratownictwie wodnym w konkurencji ratowanie manekina 50 metrów Wojciech Kotowski (29.94). Drugie miejsce zajął inny Polak - Hubert Nakielski (30.34). W konkurencji 200 metrów super ratownik na trzeciej pozycji został sklasyfikowany Adam Dubiel. Z kolei w sztafecie 4x50 metrów z przeszkodami jako trzecia finiszowała polska ekipa w składzie: Kotowski, Dubiel, Nakielski i Cezary Kępa.

W Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2015 reprezentacja Polski zakończyła zmagania na piątym miejscu w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 42 pozycji w TOP3.

Czy polskie szablistki staną na podium Igrzysk Wojskowych 2019 w turnieju drużynowym?