Świetny początek mistrzostw Europy. Polka zdobyła srebro

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Rafał Oleksiewicz / Na zdjęciu: Klaudia Zwolińska
Materiały prasowe / Rafał Oleksiewicz / Na zdjęciu: Klaudia Zwolińska

Znakomite informacje napłynęły z Lublany, gdzie odbywają się mistrzostwa Europy w kajakarstwie górskim. Klaudia Zwolińska stanęła na podium.

W tym artykule dowiesz się o:

Klaudia Zwolińska w środę (15.05) wywalczyła srebrny medal podczas mistrzostw Europy w kajakarstwie górskim w Lublanie. Reprezentantka Polski została wicemistrzynią Starego Kontynentu w nowej konkurencji - kayak cross sprincie.

To piąty medal ME w karierze 25-letniej Zwolińskiej. Zawodniczka Startu Nowy Sącz pokonała trasę z drugim wynikiem i przegrała złoty medal o 0,22 sek! Mistrzynią Europy została Szwajcarka Alena Marx, a na najniższym stopniu podium stanęła Francuzka Camille Prigent.

- Wiedzieliśmy, że Klaudia będzie mocna. To zawodniczka multikonkurencyjna, nie raz już pokazywała swoją siłę w time trialu. Szanujemy srebro, bo to wartościowy wynik. W dalszej części mistrzostw postaramy się zrobić jeszcze krok w stronę szczytu podium - zapowiedział trener główny polskiej kadry Jakub Chojnowski.

W rywalizacji kajakarzy na torze na rzece Sawa najlepszym w kayak cross sprincie okazał się Czech Vit Prindis. Polacy nie startowali w tej konkurencji.

W czwartek (16.05), w drugim dniu mistrzostw w Słowenii, Zwolińska stanie przed szansą na zdobycie kolejnego medalu, tym razem w klasycznym kayak crossie.

Zobacz: Zdobywa medale dla Polski, dramatyczny apel. "Skończę pod mostem? Co za przejazd Klaudii Zwolińskiej! Jest srebrny medal!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty