MŚ w kajakarstwie górskim: Mateusz Polaczyk wicemistrzem!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Na zdjęciu: Mateusz Polaczyk
Na zdjęciu: Mateusz Polaczyk

Znakomicie na mistrzostwach świata spisał się Mateusz Polaczyk! Polak został wicemistrzem świata! 27-letni zawodnik miał najlepszy czas spośród wszystkich finalistów, ale popełnił jeden błąd i ostatecznie znalazł się za Jirim Prskavcem.

W tym artykule dowiesz się o:

Już po raz trzeci z rzędu nasz reprezentant został wicemistrzem świata. Wcześniej zajmował drugie miejsce w 2011 roku w Bratysławie i w 2013 roku w Pradze. To jego największe sukcesy w karierze, choć na jego koncie są też brązowe medale mistrzostw świata czy trzy medale mistrzostw Europy (dwa złote i srebrny).

Mateusz Polaczyk w półfinale nie zachwycił. 27-letni kajakarz popłynął solidnie, ale z uwagi na błąd zajął ostatecznie ósme miejsce tuż przed drugim z Polaków - Maciejem Okręglakiem. Do finału zakwalifikowało się dziesięciu najlepszych zawodników.

W finale utytułowany kajakarz wypadł znakomicie. Miał zdecydowanie najlepszy czas (87.43), ale popełnił niestety jeden błąd, który kosztował go... złoty medal. Polak przegrał bowiem z Czechem Jirim Prskavcem o zaledwie 0,44 sekundy.