Kapitalny początek dnia. Mamy medal!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Sebastian Widmann / Na zdjęciu: Mateusz Surwiło
Getty Images / Sebastian Widmann / Na zdjęciu: Mateusz Surwiło

Świetne wieści napłynęły z Monachium. Mateusz Surwiło wywalczył srebrny medal w finale KL3 na dystansie 200 metrów. Jest to kolejny medal dla reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy w parakajakarstwie.

W tym artykule dowiesz się o:

W niedzielnym finale Mateusz Surwiło startował z czwartego toru. Polak zaprezentował się z bardzo dobrej strony i pewnie pomknął po srebrny medal mistrzostw Europy.

Okazał się o pół sekundy słabszy od Hiszpana Juana Antonio Velle. Tyle samo do Surwiło tracił na finiszu Brytyjczyk Jonathan Young.

Medal zawodnika Startu Zielona Góra jest drugim krążkiem dla naszego kraju w parakajakarstwie podczas mistrzostw w Monachium. Wcześniej II miejsce wywalczyć zdołała Karolina Bronowicz.

Parakajakarskie zmagania w stolicy Bawarii rozpoczęły się 16 sierpnia. Ich zakończenie zostało natomiast zaplanowane na 21 sierpnia.