Igrzyska Europejskie. Pewny triumf Ukraińców, fotofinisz decydował o medalach

W rywalizacji K2 na 500 metrów mężczyzn na Igrzyskach Europejskich pewnie zwyciężyli Ukraińcy, a za ich plecami niemal równocześnie wpłynęły trzy osady. Polacy startowali w finale B.

Dawid Lis
Dawid Lis
Igor Trunow Getty Images / Robert Prezioso / Na zdjęciu: Igor Trunow
Bardzo ciekawy wyścig oglądaliśmy w rywalizacji K2 na 500 metrów mężczyzn na Igrzyskach Europejskich. Od początku na prowadzeniu byli Ukraińcy - Oleg Kucharyk i Igor Trunow, którzy kontrolowali przebieg rywalizacji i ze sporą przewagą przekroczyli linię mety jako pierwsi, ale za ich plecami działo się sporo. Na kreskę niemal równocześnie wpadły trzy łódki. Oczekiwanie były długie i potrzebny był fotofinisz, aby rozstrzygnąć, które reprezentacje zdobyły pozostałe miejsca na podium. Ostatecznie to Niemcy zdobyli srebro, a Serbowie brązowe medale. Tuż za nimi, o 0,015 sekundy zameldowali się Portugalczycy.

Nasz kraj reprezentowali w tej konkurencji Sławomir Witczak i Jakub Michalski. W środę Polacy płynęli najpierw w wyścigu eliminacyjnym, a później w półfinale próbowali wywalczyć przepustkę do medalowego wyścigu. To się nie udało i ten duet walczył w finale B. W nim nasi reprezentanci ambitnie walczyli o jak najlepszą pozycję. Ostatecznie do mety dopłynęli na trzeciej pozycji.