Drugie miejsce polskiej czwórki kajakarskiej kobiet na mistrzostwach świata

Reprezentantki Polski zajęły drugie miejsce w kajakarskich mistrzostwach świata w olimpijskiej konkurencji K4 na 500 metrów. Na najwyższym stopniu podium w Moskwie stanęły Węgierki.

Piotr Ziemka

W polskim zespole znalazły się: Marta Walczykiewicz, Edyta Dzieniszewska, Beata Mikołajczyk i Karolina Naja. Polki wywalczyły srebrne medale również na lipcowych mistrzostwach Europy. Wtedy zamiast Dzieniszewskiej w rywalizacji uczestniczyła Ewelina Wojnarowska. Na najwyższym stopniu podium stanęły zawodniczki z Węgier: Gabriela SzaboDanuta Kozak, Anna Karasz i Ninetta Vad. Te same kajakarki w 2014 roku były najlepsze także w ME. Trzecią lokatę zajęły Białorusinki.

Na czwartej pozycji w nieolimpijskiej konkurencji K2 na 1000 metrów uplasowały się Joanna Bruska i Aleksandra Górna. Triumfowały reprezentantki Danii - Emma Joergensen i Henriette Hansen.

Piąty w kilometrowym wyścigu kanadyjek był Tomasz Kaczor. Wygrał Sebastian Brendel z Niemiec. W niedzielę, 10 sierpnia odbędą się między innymi sztafety oraz finały na 200 metrów.