Karolina Naja i Beata Mikołajczyk drugie na mistrzostwach Europy w kajakarstwie

Karolina Naja i Beata Mikołajczyk zdobyły w Racicach srebrny medal na mistrzostwach Europy w kajakarstwie w konkurencji K2 na 1000 metrów.

Piotr Ziemka

Polki na półmetku rywalizacji zajmowały trzecią pozycję. Ostatecznie uplasowały się na drugiej pozycji. Brązowe medalistki igrzysk olimpijskich w Londynie uzyskały czas 3 minuty, 42 sekundy i 740 tysięcznych.

Zwyciężyły Borha Petronela oraz Elena Meroniac (3.42,220). Rumunki prowadziły już po 500 m. Trzecie miejsce zajęły Serbki - Milica Starovic oraz Dalma Ruzicic. (3.43,340).

Naja i Mikołajczyk zakwalifikowały się też do finału w konkurencji K2 na 500 metrów.

Problemy RIO przed IO Problemy Rio przed IO: Akweny wodne, centrum tenisowe, welodrom... Źródło: TVP S.A.