One jak zwykle nie zawiodły - Karolina Naja i Beata Mikołajczyk wygrały ME!

Karolina Naja i Beata Mikołajczyk zdobyły w Racicach złoty medal mistrzostw Europy w kajakarstwie w konkurencji K2 na 500 metrów.

Piotr Ziemka
Karolina Naja i Beata Mikołajczyk czwarty rok z rzędu zdobyły wspólnie na mistrzostwach Europy przynajmniej jeden medal. W czołowej trójce uplasowały się te same zawodniczki, które stanęły na podium w sobotę w zmaganiach na 1000 metrów. Polki były wtedy drugie. Dzień później okazały się najlepsze w rywalizacji na dystansie o połowę krótszym. Biało-Czerwone uzyskały czas 1.45,524.
Drugie miejsce zajęły Borha Petronela i Elena Meroniac (1.45,964). Rumunki triumfowały w konkurencji K2 na 1000 metrów. Trzecią lokatę, tak jak w sobotę, wywalczyły Milica Starovic oraz Dalma Ruzicic (1.46,172).

Zwycięstwo brązowych medalistek igrzysk olimpijskich z Londynu to drugie złoto dla reprezentacji Polski w Racicach. Pierwszy niedzielny finał (K1 na 500 metrów) wygrała bowiem Ewelina Wojnarowska (1.54,552). Druga była Niemka Franziska Weber (1.54,968), a trzecia - Sarah Guyot (1.55,392) z Francji.

Tomasz Kaczor, który w sobotę uplasował się na drugim miejscu w rywalizacji kanadyjkarzy na 1000 metrów, został sklasyfikowany na piątej pozycji na dystansie o połowę krótszym. Zwycięzcą został Czech Martin Fuksa.