Brązowe medale mistrzostw świata dla Piotra Kulety i Marcina Grzybowskiego

Piotr Kuleta i Marcin Grzybowski zdobyli brązowe medale mistrzostw świata w kajakarstwie w olimpijskiej konkurencji C2 na 1000 metrów.

Piotr Ziemka

Polacy po 250 metrach w Mediolanie zajmowali drugą lokatę, a na dwóch kolejnych pomiarach nawet prowadzili. Ostatecznie uplasowali się na trzeciej pozycji. Uzyskali czas 3.39,305. Zwyciężyli Erlon De Souza Silva oraz Queiroz Dos Santos (3.38,508). Brazylijczycy byli liderami po 1/4 rywalizacji. Natomiast po 500 metrach i 750 znajdowali się na trzecim miejscu. Na drugim stopniu podium stanęli Węgrzy Henrik Vasbanyai i Robert Mike.

Tuż za podium w K4 na 500 metrów znalazły się Polki: Karolina Naja, Beata Mikołajczyk, Edyta Dzieniszewska-Kierkla, a także Ewelina Wojnarowska. Biało-Czerwone na półmetku były trzecie, ale nie zdołały utrzymać tej pozycji. Triumfowały kajakarki z Białorusi. Drugie finiszowały Węgierki, trzecie zaś - Niemki.