Karolina Naja i Beata Mikołajczyk pierwsze w PŚ w Montemor-o-Velho, Marta Walczykiewicz druga

Karolina Naja i Beata Mikołajczyk zdecydowanie wygrały finał dwójek na 500 metrów podczas Pucharu Świata w Montemor-o-Velho. W rywalizacji na 200 m srebrny medal zdobyła Marta Walczykiewicz.

Piotr Ziemka

Karolina Naja i Beata Mikołajczyk uzyskały czas 1:44.972. Drugie były Niemki Lisa Jahn oraz Melanie Gebhardt (1:49.740), a trzecie - Węgierki Rita Katrinecz i Eszter Malcsiner (1:50.028). Na czwartej pozycji uplasowały się Dominika Włodarczyk i Martyna Lisiecka (1:50.100).

Marta Walczykiewicz miała czas 41.220. Na najwyższym stopniu podium stanęła mistrzyni olimpijska Lisa Carrington (40.556). Trzecią lokatę zajęła Spela Janic (42.204). Tuż za podium znalazła się druga z Polek uczestniczących w tym finale - Ewelina Wojnarowska (42.764). W pierwszych zawodach Pucharu Świata 2016, które rozegrano w Duisburgu, również zwyciężyła Carrington. Walczykiewicz została wtedy sklasyfikowana na trzecim miejscu.

Z najwyższego stopnia podium Mazurka Dąbrowskiego wysłuchała Edyta Dzieniszewska-Kierkla. Polka wygrała zmagania na 1000 metrów. Na tym dystansie była najlepsza też w Duisburgu. Tuż po tym wyścigu rozegrano zmagania kanadyjkarzy na 1000 m. Biało-Czerwoni zajęli w nich dwie czołowe pozycje. Złoty medal zdobył Tomasz Kaczor, a srebrny - Vincent Słomiński. Z kolei w konkurencji C1 na 200 m triumfowała Dorota Borowska.

W ostatnim finale dnia - K2 na 200 m - zwycięstwo odniosły Walczykiewicz i Mikołajczyk. Polki znakomicie finiszowały i o 0.208 sekundy wyprzedziły zawodniczki z Hiszpanii - Sarę Ouzande i Isabel Contreras.