Kontrowersje

autor: wislok | 2017-04-19, 19:50 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Po wczorajszym meczu,ale także spotkaniu Barcelony z PSG wrócił problem sędziowania. Błędy sędziowskie w meczu Real Madryt- Bayern są niezaprzeczalne: Bramki na 2:2 i 3:2 Ronaldo ze spalonego. Natomiast czerwona kartka dla Arturo Vidala bardzo mocno kontrowersyjna. Dla uczciwości trzeba dodać,że druga bramka dla Bayernu także nie powinna być uznana, gdyż Lewandowski był na spakonym.
W meczu Barcelona-PSG arbiter także nie ustrzegł się błędów w kluczowych sytuacjach.
Piłka nożna to bardzo dynamiczna gra. Sędzia czy to główny czy liniowy ma ułamek sekundy na podjęcie decyzji. Zauważmy,że wiele sytuacji my jako kibice analizujemy wielokrotnie oglądając powtórki i to analizując klatka po klatce- w zwolnionym tempie z kilku ujęć kamer. To i tak nie zawsze daje jednoznaczną odpowiedź. Warto o tym pamiętać zanim wyleje się ten kubeł wody na jednego czy drugiego rozjemcę.
Wiele innych dyscyplin już dawno wprowadziło powtórki mające ułatwić pracę arbitrom w innych sportach. W dużo mniej skomplikowanym do rozstrzygania tenisa sokole oko jest od 2006 r.
Kontrowersje w futnolu pozostana,ale część błędów jest doo uniknięcia jak fakt czy padł gol czy kwestie spalonego, a yakże możliwość powtórek mogła by wpłynąć ,że w przypadku ewidetnego błędu sędziego przy interpretacji danego zdarzenia mógły zmienić swoją decyzję. Wyobrażam sobie,ze każdej drużynie przysługiwały by po 2 takie możliwości sprawdzenia w ciągu połowy. Uważam,że to by zbytnio nie przedłużyło meczu. Zdało to egzamin podczas meczu towarzyskiego Francja- Hiszpania.
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.