Eugenia Bujak najlepsza w wyścigu punktowym na ME w kolarstwie torowym

Eugenia Bujak zdobyła w Gwadelupie złoty medal mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. Tuż za podium znalazły się dwie polskie drużyny.

Piotr Ziemka

Eugenia Bujak w wyścigu punktowym uzyskała 21 punktów. Srebro wywalczyła Kelly Druyts. Belgijka zgromadziła 14 pkt, tyle ile brązowa medalistka - Elena Cecchini. Bujak była najlepsza na trzech okrążeniach, Druyts na dwóch, a Cecchini na jednym. Na 25. miejscu sklasyfikowana została Edyta Jasińska.

Czwartą pozycję w drużynowym wyścigu na dochodzenie zajęły reprezentantki Polski: Bujak, Jasińska, Łucja PietrzakNatalia Rutkowska oraz Małgorzata Wojtyra. Na najwyższym stopniu podium stanęły zawodniczki z Wielkiej Brytanii. Tuż za podium znaleźli się też polscy sprinterzy: Mateusz LipaKrzysztof Maksel, a także Rafał Sarnecki. Zwyciężyli Niemcy.

Siódmy w scratchu był Adrian Tekliński, trzynasty zaś - Mateusz Nowak. W sprincie drużynowym kobiet ósmą lokatę zajęły Katarzyna Kirschenstein i Urszula Łoś.