Nikola Wielowska i Nikola Seremak na 3. stopniu podium MŚJ w sprincie drużynowym

Nikola Wielowska i Nikola Seremak zdobyły brązowe medale w sprincie drużynowym juniorek podczas pierwszego dnia mistrzostw świata na kolarskim torze we Frankfurcie nad Odrą.

Piotr Ziemka
Kolarstwo torowe Newspix / Adam Jastrzębowski / Kolarstwo torowe
W kwalifikacjach Nikola Wielowska i Nikola Seremak uzyskały drugi czas (34.997). Przed Polkami znalazły się jedynie Jingye Sun oraz Jing Luo (34.965). Trzecie w tej części rywalizacji były Brytyjki (35.312), czwarte Niemki (35.358), a piąte Amerykanki (35.730). Sklasyfikowano 12 reprezentacji.

W następnej fazie Wielowska i Seremak rywalizowały z siódmymi w eliminacjach Białorusinkami. Złote medalistki lipcowych mistrzostw Europy wygrały ten pojedynek z czasem 34.767. Julija Manec i Dżijana Miadzwecka miały 36.055. Tym razem najlepsze okazały się Niemki (34.685). Do finału zakwalifikowały się też Chinki (34.733).

W starciu o brązowy medal przeciwniczkami reprezentantek Polski były kolarki z Wielkiej Brytanii: Charlotte Robinson / Emma Finucane. Wielowska i Seremak zwyciężyły z rezultatem 34.663 i stanęły na trzecim stopniu podium światowego czempionatu juniorek. Brytyjkom zmierzono 35.073.

Złote medale otrzymały: Jing Luo (wystąpiła we wszystkich trzech rundach), Bingbing Fan (pojechała w finale) oraz Jingye Sun. Drugie miejsce zajęły: Katharina Albers, Alessa-Catriona Propster i Christina Sperlich. W finale Chinki triumfowały z przewagą 494 tysięcznych sekundy (34.146 do 34.640).

Na mistrzostwach Europy 2019 w Gandawie Wielowska i Seremak zdobyły medale również w konkurencjach indywidualnych. Wielowska zwycięzyła w scratchu, a Seremak jako druga minęła metę finału keirinu.

Mistrzostwa świata juniorek we Frankfurcie nad Odrą zakończą się w niedzielę 18 sierpnia.

Czy któraś z Polek zdobędzie jeszcze medal mistrzostw świata juniorek w 2019 roku?