Przemysław Niemiec zwycięzcą 15. etapu Vuelta a Espana!

Wielki wyczyn Przemysława Niemca z grupy Lampre! Polak wygrał w niedzielę 15. etap wyścigu Vuelta a Espana. 5 sekund za Niemcem finiszował Alejandro Valverde.

Rafał Malinowski

Przemysław Niemiec jest pierwszym Polakiem, który wygrał etap podczas wyścigu Vuelta a Espana. Czwarty w niedzielę do mety dojechał Alberto Contador, ale pozostał liderem klasyfikacji generalnej.

Polski kolarz uciekał podczas 15. etapu przez ponad 100 kilometrów. Niemca do samej mety ścigali walczący o zwycięstwo w "generalce" Hiszpanie Valverde, Rodriguez i Contador. Na szczęście sztuka ta im się nie udała. Dwaj pierwsi wpadli na metę zaledwie 5 sekund za Polakiem. Contador był gorszy o 10 s.
W klasyfikacji generalnej wyścigu Alberto Contador ma 31 sekund przewagi nad Alejandro Valverde. Przemysław Niemiec zajmuje 21. miejsce. Do zakończenia tegorocznej Vuelty pozostało 6 etapów.