Polskie kolarstwo wróciło na salony. Majka "królem gór", a Kwiatkowski mistrzem świata

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  / Na zdjęciu: Michał Kwiatkowski
East News / / Na zdjęciu: Michał Kwiatkowski

Rafał Majka i Michał Kwiatkowski. Dzięki nim o polskim kolarstwie znów stało się głośno w świecie. Pierwszy z nich został drugim po Zenonie Jaskule zwycięzcą etapowym Tour de France.

Drugi założył tęczową koszulkę mistrza świata. Podczas "Wielkiej Pętli" zawodnik Tinkoff-Saxo wygrał dwa etapy kończące się na trudnych podjazdach i został najlepszym góralem tego wyścigu. Kilka dni później kolarz z Zegartowic w pięknym stylu wygrał 71. Tour de Pologne. W końcówce sezonu inicjatywę przejął Kwiatkowski. 24-latek po samotnym ataku jako pierwszy przekroczył linię mety mistrzostw świata w hiszpańskiej Ponferradzie. Polak został pierwszym Polakiem w historii, który zdobył mistrzostwo świata zawodowców.

{"id":"","title":""}

Źródło: Foto Olimpik/x-news