Drugie miejsce Macieja Bodnara w klasyfikacji końcowej wyścigu Tour of Qatar

Maciej Bodnar zajął drugie miejsce w klasyfikacji końcowej 6-etapowego wyścigu Tour of Qatar. Zwycięzcą został Niki Terpstra. Na trzecim miejscu uplasował się Alexander Kristoff.

Piotr Ziemka

Decydująca dla losów rywalizacji okazała się wtorkowa jazda indywidualna na czas. Najlepiej na tym 11-kilometrowym etapie spisał się Holender z grupy
Etixx Quick Step - Niki Terpstra. Maciej Bodnar zajął wtedy czwartą pozycję. Jeden z trzech Polaków w grupie Tinkoff Saxo (Rafał Majka i Paweł Poljański nie startowali w tym wyścigu) uzyskał taki sam rezultat, jak sklasyfikowany na trzecim miejscu Bradley Wiggins. O sekundę lepszy czas od Bodnara i Wigginsa miał Fabian Cancellara.

Polak po jeździe indywidualnej na czas awansował na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej i utrzymał to miejsce do końca wyścigu. Młodszy brat Łukasza Bodnara dołączył do Tinkoff Saxo po zakończeniu sezonu 2014. Z zespołu Cannondale do Tinkoff Saxo przeszli również Ivan Basso oraz Peter Sagan.

Trzy etapy Tour of Qatar 2015 wygrał Alexander Kristoff. Norweg oprócz trzeciego miejsca w "generalce" wywalczył również zwycięstwo w klasyfikacji punktowej.