Bernas drugi na czwartym etapie Tour of Croatia, Paterski pozostał liderem

Paweł Bernas zajął drugie miejsce na liczącym 152 kilometry czwartym etapie wyścigu Tour of Croatia. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Maciej Paterski.

Piotr Ziemka
We wszystkich dotychczas rozegranych etapach zmagań dookoła Chorwacji w 2015 roku w czołowej trójce plasował się przynajmniej jeden z polskich kolarzy. Tym razem dokonał tego Paweł Bernas. Zawodnik grupy ActiveJet znalazł się w gronie czterech uciekinierów, którzy dojechali do mety 42 sekundy przed peletonem. Zwyciężył Dimitri Claeys, a trzeci był Gaetan Bille (obaj Belgowie z grupy Verandas Willems).
Na 21. pozycji sklasyfikowany został Maciej Paterski, który jest liderem w trzech indywidualnych klasyfikacjach: generalnej, górskiej oraz punktowej. W najlepszej dziesiątce "generalki" znajduje się aż pięciu zawodników zespołu CCC Sprandi Polkowice. Trzecią pozycję zajmuje Sylwester Szmyd. Szósty jest Branisław Samojłow, dziewiąty Marek Rutkiewicz, a dziesiąty Grega Bole. "Pomarańczowi" zdecydowanie prowadzą w klasyfikacji drużynowej.

Do końca wyścigu pozostał jeszcze 118-kilometrowy etap, który zakończy się w stolicy Chorwacji - Zagrzebiu.