Aleksiej Łucenko wygrał ósmy etap Tour de Suisse, Thibaut Pinot nadal liderem

[tag=33462]Aleksiej Łucenko[/tag] wygrał w Bernie ósmy etap kolarskiego wyścigu Tour de Suisse. Drugie miejsce zajął [tag=13025]Jan Bakelants[/tag], który dojechał do mety sekundę po zawodniku grupy Astana.

Na siedemnastej pozycji sklasyfikowano Michała Kwiatkowskegoi. Polak stracił do Łucenki minutę i 58 sekund. Tuż przed mistrzem świata znalazł się Davide Rebellin z polskiej ekipy CCC Sprandi Polkowice. 28. był Rafał Majka, który ukończył etap dwie minuty oraz 14 sekund po triumfatorze. [ad=rectangle] Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Thibaut Pinot. Francuz ma 34 sekundy przewagi nad drugim zawodnikiem, którym jest Geraint Thomas. Najwyżej z Polaków plasuje się Majka. Kolarz drużyny Tinkoff Saxo utrzymał dwunastą lokatę.

W niedzielę ostatni, dziewiąty etap wyścigu - jazda indywidualna na czas licząca 38,4 km.