Michał Kwiatkowski nie ukończył Tour de Pologne

Michał Kwiatkowski nie ukończył drugiego z rzędu wyścigu. Mistrz świata nie dojechał do mety szóstego etapu Tour de Pologne.

Piotr Ziemka
Michał Kwiatkowski w 2015 roku wycofał się z Tour de France i rozpoczął przygotowania do Tour de Pologne. Po czterech etapach było dobrze - zawodnik grupy Etixx-Quick Step zajmował dziewiątą pozycję w klasyfikacji generalnej.
Jednak po czwartkowym etapie było już pewne, że mistrz świata nie wywalczy czołowego miejsca w klasyfikacji generalnej. Do zwycięzcy stracił 20 minut i 45 sekund. W szóstym dniu 72. Tour de Pologne Kwiatkowski od początku był aktywny. Wygrał premię specjalną w Zakopanem i pierwszą górską premię pierwszej kategorii w Zębie. Później tak dobrze już nie było.

Około 50 kilometrów przed metą etapu z metą w Bukowinie Tatrzańskiej, Polak zsiadł z roweru i wycofał się z rywalizacji.

Sobotnią rywalizację wygrał Kolumbijczyk Sergio Henao, który prowadzi też w klasyfikacji generalnej. Najlepszy z Polaków - Tomasz Marczyńsk - jest 23. W sobotę ostatni etap - jazda indywidualna na czas.