Peter Sagan zwycięzcą trzeciego etapu Vuelta a Espana, Rafał Majka 22.

Trzeci etap 70. edycji wyścigu Vuelta a Espana liczył 158 kilometrów. Start miał miejsce w Mijas. Jako pierwszy linię mety w Maladze minął Peter Sagan.

Piotr Ziemka
W ucieczce dnia jechało ośmiu zawodników: Natnael Berhane, Sylvain Chavanel, Omar Fraile, Alexis Gougeard, Ilja Koszewoj, Walter PedrazaMaarten Tjallingii i Martin Velits. Fraile wygrał dwie górskie premie i objął prowadzenie w klasyfikacji górskiej. Najdłużej na czele utrzymywał się Tjallingii. Akcja 37-letniego Holendra zakończyła się, gdy do mety pozostawało 14 kilometrów.
Do skasowania ucieczki najbardziej przyczyniła się grupa Tinkoff Saxo. Zawodnicy drużyny, w składzie której znalazło się trzech Polaków, liczyli na sukces Petera Sagana

Właśnie Sagan spisał się najlepiej na finiszu. To dla niego czwarte zwycięstwo etapowe w Vuelta a Espana. Trzy triumfy wywalczył w 2011 roku. W Tour de France 2015 25-letni Słowak pięciokrotnie kończył rywalizację jako drugi. W kolejnym wielkim tourze zdołał wreszcie wygrać. Początek zmagań jest bardzo udany dla Słowaków. Po sobotniej jeździe drużynowej na czas koszulkę lidera założył bowiem Peter Velits.

Drugie miejsce zajął Nacer Bouhanni. Natomiast trzeci był John Degenkolb, który po raz czternasty uplasował się w czołowej trójce tego wyścigu.