17-latek bije rekord świata na 3000 m na dochodzenie

Michael Hepburn wynikiem 3:16,385 min. pobił w środę rekord świata w kwalifikacyjnym wyścigu na dochodzenie juniorów pierwszego dnia rywalizacji torowych mistrzostw Australii w Adelaide.

Krzysztof Straszak

Poprzedni rekord był gorszy o 0,2 s i należał do Amerykanina Taylor Phinney'a a został ustanowiony w czerwcu 2008 roku w Los Angeles.

17-letni Hepburn uczy się w Akademii Sportu stanu Queensland. - Wiedziałem, że moja forma jest w porządku, wiedziałem, że pojadę szybko, ale nie sądziłem, że aż tak szybko. Myślałem, że to będzie raczej czas w granicach 3:18 min. - mówi nowy rekordzista świata dla Cyclingnews.

Po wyścigu kwalifikacyjnym Hepburn wygrał też wyścig o złoty medal w kategorii juniorskiej (czas 3:18,73).

Wyścig na dochodzenie jest wśród juniorów toczony na dystansie 3000 km. Seniorzy jeżdżą na 4000 m a mistrzem Australii w tej konkurencji został w środę Jack Bobridge.