BMC wygrało 1. etap Tirreno-Adriatico. Drużyna Macieja Bodnara czwarta, CCC 16.

Od drużynowej jazdy na czas rozpoczął się zaliczany do cyklu UCI World Tour wyścig Tirreno-Adriatico 2016. Na starcie stanęło dziewięciu Polaków.

Pierwszego dnia kolarze mieli do pokonania 22 kilometry i 700 metrów w Lido di Camaiore. Oprócz 18 zespołów z elity do rywalizacji zgłoszono jeszcze 5 drużyn z "dzikimi kartami". W tym gronie znalazło się CCC Sprandi PolkowiceDavide Rebellin, Victor de la Parte, Adrian Honkisz, Jarosław Marycz, Nikołaj Michajłow, Łukasz Owsian, Leszek Pluciński i Simone Ponzi zajęli 16. miejsce - najwyższe wśród tych pięciu drużyn nie będących w UCI World Tour.

Zwycięstwo odnieśli zawodnicy z ekipy BMC: Tejay van Garderen, Damiano Caruso, Alessandro De Marchi, Jean-Pierre Drucker, Daniel Oss, Taylor Phinney, Manuel Quinziato i Greg Van Avermaet. Jako pierwszy linię mety z grona triumfatorów minął Oss. Włoch został pierwszym liderem klasyfikacji generalnej.

Na czwartej pozycji sklasyfikowano zespół Tinkoff z Maciejem Bodnarem w składzie. Ósmy wynik uzyskało Sky (Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś), 12. Lotto Soudal (Tomasz Marczyński), a 19. Lampre Merida (Przemysław Niemiec).

Wyścig Tirreno-Adriatico złożony jest z siedmiu etapów. Ostatni odcinek odbędzie się we wtorek 15 marca.