Daniel Martin zwycięzcą 3. etapu i nowym liderem wyścigu Volta a Catalunya

Trzeci etap 96. edycji wyścigu Volta Ciclista a Catalunya liczył 172 kilometry (Girona-La Molina). Zwyciężył Daniel Martin, który został też liderem klasyfikacji generalnej.

Piotr Ziemka

W pierwszej ucieczce znalazło się siedmiu zawodników. Był w niej Czech Jan Hirt z CCC Sprandi Polkowice. Kolarze dwukrotnie pokonali 11-kilometrowy podjazd do stacji narciarskiej La Molina. Pierwszy na szczycie, który był jednocześnie metą, zameldował się Irlandczyk z grupy Etixx Quick Step - Daniel Martin.

Dwie sekundy po zwycięzcy etap ukończył Alberto Contador. Trzecią pozycję zajął Romain Bardet. Do mety nie dojechał między innymi Nacer Bouhanni, który wygrał zarówno poniedziałkowy, jak i wtorkowy odcinek.

DNF Mateusz Taciak Polska CCC Sprandi Polkowice

Sześć czołowych miejsc w klasyfikacji generalnej wyścigu dookoła Katalonii zajmują dokładnie ci sami zawodnicy, którzy uplasowali się w najlepszej szóstce trzeciego etapu. Martin, dzięki bonifikacie uzyskanej za triumf, ma przewagę sześciu sekund nad Contadorem. Bardet traci do lidera 10 sekund.