Michał Kwiatkowski wygrał klasyk E3 Harelbeke! Peter Sagan na drugiej pozycji

Michał Kwiatkowski wygrał rozgrywany w Belgii klasyk E3 Harelbeke. Na drugiej pozycji w zaliczanym do cyklu UCI World Tour wyścigu uplasował się Peter Sagan. Zawodnicy przejechali 206 kilometrów.

Piotr Ziemka

Michał Kwiatkowski oraz Peter Sagan oderwali się od czołowej grupy 30 kilometrów przed metą. Dwaj ostatni mistrzowie świata ze startu wspólnego wypracowali maksymalnie 37 sekund przewagi nad goniącymi zawodnikami. Taki zapas mieli 15 km przed końcem.

Gdy do zakończenia pozostawało 300 metrów, Polak zdecydował się na decydujący atak. Akcja okazała się skuteczna. Kwiatkowski zachował prowadzenie i uniósł ręce w geście triumfu. Dla Polaka jest to pierwsza wygrana odniesiona w koszulce zespołu Sky. Sagan - zwycięzca E3 Harelbeke z 2014 roku - tym razem uplasował się na drugiej pozycji. Do zwycięzcy stracił cztery sekundy.

Na trzecim miejscu został sklasyfikowany Ian Stannard, który tak jak Kwiatkowski, jest zawodnikiem drużyny Sky. Czwartą lokatę zajął trzykrotny triumfator E3 Harelbeke - Fabian Cancellara.  Szwajcar zdołał dojechać do czołówki mimo defektu.

31. był Łukasz Wiśniowski, 34. Michał Gołaś, a 77. Maciej Bodnar.