Nairo Quintana wygrał wyścig Volta a Catalunya. Aleksiej Catewicz zwyciężył w Barcelonie

W ostatnim dniu 96. edycji wyścigu Volta Ciclista a Catalunya kolarze przejechali 136 kilometrów i 400 metrów. Start i metę siódmego etapu umiejscowiono w Barcelonie.

Piotr Ziemka

Zwyciężył Aleksiej Catewicz. Taki sam czas, jak triumfator uzyskał były skoczek narciarski - Primoz Roglic. Rosjanin oraz Słoweniec znaleźli się wśród dwunastu uciekających zawodników. Tylko Rosjanin i Słoweniec dojechali do mety przed 27-osobową grupą, która straciła do tego duetu czternaście sekund. W tym gronie było dziesięciu najlepszych kolarzy klasyfikacji generalnej oraz Davide Rebellin. Włoch z zespołu CCC Sprandi Polkowice zajął siedemnastą lokatę.

Prowadzenie w "generalce" zachował Nairo Quintana. Siedem sekund do Kolumbijczyka stracił Alberto Contador. Hiszpan w marcu 2016 roku na drugim miejscu zakończył również rywalizację w wyścigu Paryż-Nicea.

Jedną sekundę bonifikaty na lotnej premii podczas siódmego odcinka zmagań dookoła Katalonii zarobił Daniel Martin. Dzięki temu awansował z czwartej pozycji na trzecią. Taki sam czas jak Irlandczyk uzyskał Richie Porte. Zawodnik drużyny Etixx Quick Step został sklasyfikowany wyżej, dzięki lepszej sumie miejsc.