Przemysław Niemiec drugi na szóstym etapie Tour of Turkey, Paweł Cieślik trzeci

Przemysław Niemiec zajął drugie miejsce na szóstym etapie wyścigu Tour of Turkey. Na trzeciej pozycji uplasował się Paweł Cieślik.

Piotr Ziemka

Kolarze mieli do pokonania 116 kilometrów i 900 metrów na trasie Kumluca-Elmali. Zwyciężył Jaime Roson. Hiszpan z ekipy Caja Rural minął linię mety dwie sekundy przed Przemysławem Niemcem. Polak z zespołu Lampre Merida wygrał pierwszy etap Tour of Turkey 2016. Liderem klasyfikacji generalnej był jeszcze po drugim dniu rywalizacji, ale szansę na triumf w "generalce" stracił podczas trzeciego odcinka zmagań. Miał wtedy 25 minut straty do najlepszych.

12 sekund po triumfatorze do mety dojechał Paweł Cieślik z ekipy Verva ActiveJet. W czołowej dziesiątce sklasyfikowano trzech kolarzy drużyny CCC Sprandi Polkowice. Piątą lokatę zajął Jan Hirt. Ósmy był Davide Rebellin, który zwyciężył w Elmali w 2015 roku. Najlepszą dziesiątkę zamknął Sylwester Szmyd.

Prowadzenia w klasyfikacji łącznej nie utrzymał Pello Bilbao. Hiszpan spadł na ósme miejsce. Mimo to, nadal posiadaczem koszulki lidera jest zawodnik z Caja Rural. Przodownictwo objął Jose Goncalves.

Niemiec awansował na pierwszą pozycję w klasyfikacji górskiej. Natomiast w rankingu punktowym plasuje się na drugim miejscu. Wyścig Tour of Turkey 2016 zostanie zakończony w niedzielę 1 maja.