Rafał Majka awansował do TOP10 Tour de Romandie, Thibaut Pinot zwycięzcą etapu

Thibaut Pinot wygrał trzeci etap - liczącą 15 kilometrów jazdę indywidualną na czas - wyścigu Tour de Romandie. Drugie miejsce zajął Tom Dumoulin.

Piotr Ziemka

Thibaut Pinot prowadził już na punkcie pomiaru umiejscowionym na ósmym kilometrze i 980. metrze z czasem 14:32. Drugi był wówczas Nairo Quintana, który tracił osiem sekund. Trzeci rezultat w tej części miał Tom Dumoulin (14:42). Ostatecznie 26-letni Francuz zwyciężył z zapasem dwóch sekund nad Holendrem. Dumoulin uplasował się na drugiej pozycji również podczas wtorkowego prologu.

Najwyżej z Polaków został sklasyfikowany Rafał Majka, który zajął 23. lokatę. 65. był Paweł Poljański, 80. Łukasz Wiśniowski, 81. Tomasz Marczyński, a 116. Michał Kwiatkowski.

Majka awansował w klasyfikacji generalnej z dwunastego miejsca na dziesiąte. Liderem pozostał Quintana. Do końca wyścigu Tour de Romandie 2016 pozostały jeszcze dwa etapy.