Tour de Romandie: Nairo Quintana wygrał wyścig! Rafał Majka nie wystartował

Nairo Quintana zajął 25. miejsce na ostatnim etapie Tour de Romandie, ale Kolumbijczyk zwyciężył w klasyfikacji generalnej. W niedzielę nie wystartował Rafał Majka, a 36. lokatę zajął Paweł Poljański (obaj Tinkoff).

Patryk Kurkowski

Najlepszy na ostatnim etapie był Michael Albasini. Szwajcar z grupy Orica GreenEDGE spisał się najlepiej na finiszu i wyprzedził Andreya Amadora (Movistar Team) i Wilco Keldermana (Team LottoNL-Jumbo).

Wspomniany wcześniej Quintana dotarł na metę jako 25, a tuż za nim zameldował się Thibaut Pinot. Kolumbijczyk zwyciężył w tegorocznym wyścigu Tour de Romandie, a Francuz zajął drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium stanął Ion Izagirre.

W ostatnim etapie nie wystartował Rafał Majka, który przed niedzielnym ściganiem zajmował 15. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Najlepiej z naszych kolarzy spisał się Paweł Poljański. 25-letni zawodnik zajął 36. miejsce, a w ogólnym zestawieniu zajął 20. pozycję. Tomasz Marczyński dojechał na metę piątego etapu 72, a Łukasz Wiśniowski został sklasyfikowany na 117. lokacie.