Marcel Kittel wygrał pierwszy pojedynek sprinterów podczas Giro d'Italia 2016

Drugi etap 99. edycji Giro d'Italia liczył 190 kilometrów. Start miał miejsce w Arnhem. Na trasie umieszczono dwie lotne premie oraz jedną górską.

Piotr Ziemka

W ucieczce jechało trzech zawodników: Włoch Giacomo Berlato (Nippo Vini Fantini), Hiszpan Omar Fraile (Dimension Data) oraz Holender Maarten Tjallingii (LottoNL Jumbo). Ten ostatni wygrał dwie lotne premie. Natomiast triumfatorem pierwszej górskiej premii w Giro d'Italia 2016 okazał się Fraile.

Fraile i Tjallingii zostali doścignięci przez peleton, kiedy do końca pozostawało 19 kilometrów. Berlato zdołał jeszcze samotnie odjechać. Jego akcja zakończyła się 9,8 km przed metą.

Pojedynek o triumf w Nijmegen stoczyli sprinterzy. Najlepiej spisał się Marcel Kittel. Niemiec z zespołu Etixx Quick Step pokazał, że jest w świetnej formie już na przykład 27 kwietnia, kiedy wygrał finisz pierwszego etapu Tour de Romandie. Kittel odniósł trzecie zwycięstwo w Giro d'Italia. Co ciekawe, nie ma jeszcze w dorobku sukcesu w tym wyścigu odniesionego we Włoszech, bo te dwa wcześniejsze etapy wygrał w 2014 roku w Irlandii.

Jako drugi linię mety minął Arnaud Demare. Trzecią lokatę zajął Sacha Modolo. Na 31. pozycji sklasyfikowano Rafała Majkę. Kittel uzyskał 10 sekund bonifikaty i awansował na trzecią pozycję w "generalce". Tom Dumoulin oraz Primoz Roglic wyprzedzają niemieckiego kolarza już tylko o sekundę.

Transmisje z wyścigu Giro d'Italia codziennie na żywo na antenie Eurosport 1.