Giro d'Italia 2016: Roger Kluge triumfatorem 17.etapu, Rafał Majka wciąż szósty w "generalce"

Niemiec Roger Kluge z grupy IAM Cycling okazał się najlepszy na 17. etapie wyścigu Giro d'Italia 2016. Polak Rafał Majka (Tinkoff) wywalczył 26. pozycję i pozostał na szóstej lokacie w klasyfikacji generalnej.

Tomasz Rosiński
W środę kolarze mieli do pokonania 196-kilometrową płaską trasę z Molveno do Cassano d'Adda. Z pozycji lidera startował Holender Steven Kruijswijk, do którego Majka (6. miejsce) tracił w "generalce" 5 minut i 34 sekundy.

Siedemnasty odcinek Giro nie dostarczył zbyt wielu emocji. Umiejętnie jechał Kruijswijk, który kontrolował wydarzenia, a wszystko rozstrzygnęło się po finiszu z peletonu.

Najlepiej na ostatnich metrach zaprezentował się Kluge, który wyprzedził Włocha Giacomo Nizzolo i swojego rodaka Nikiasa Arndta.

Rafał Majka dotarł do mety z tym samym czasem co zwycięzca, zaś najwyżej z polskich zawodników uplasował się Łukasz Wiśniowski, który był czternasty.

Do końca wyścigu pozostały cztery etapy, natomiast w czwartek kolarze przejadą 244 kilometry z Muggip do Pinerolo.

Transmisje z wyścigu Giro d'Italia codziennie na żywo na antenie Eurosport 1.

140. Łukasz Wiśniowski Polska Etixx-Quick-Step +3:14:58

Czy uważasz, że Rafał Majka zdoła wywalczyć miejsce na podium Giro d'Italia 2016?