Huzarski i Kwiatkowski aktywni na 2. etapie Criterium du Dauphine, Contador nadal liderem

Jesus Herrada wygrał drugi etap kolarskiego wyścigu Criterium du Dauphine 2016. Kolarze przejechali 168 kilometrów. Start odbył się w Creches-sur-Saone. Metę umiejscowiono w Chalmazel-Jeansagniere.

Piotr Ziemka

W pierwszej ucieczce znalazło się pięciu zawodników: Jack Bauer (Cannondale), Lilian Calmejane (Dimension Data), Alexis Gougeard (AG2R), Bartosz Huzarski (Bora Argon 18), a także Daniel Teklehaimanot (Dimension Data). Na trasie były cztery górskie premie - dwie drugiej kategorii oraz dwie trzeciej. Huzarski zdobył punkty na dwóch z nich. Na Col de la Croix Nicelle był trzeci, a na Cote de Saint-Georges-en-Couzan - drugi. Ucieczka podzieliła się 19 km przed metą. Przewagę wypracowali Gougeard i Huzarski.

Gdy do końca pozostawało 17 km, od peletonu oderwał się Michał Kwiatkowski (Sky). Polak został złapany przed rozpoczęciem ostatniego podjazdu. Natomiast Gougeard i Huzarski nadal znajdowali się w czołówce. Dołączyło do nich trzech kolarzy: Tony Gallopin (Lotto Soudal), Fabrice Jeandesboz (Direct Energie) i Serge Pauwels (Dimension Data). Jako pierwszy z tej piątki odpadł Gougeard.

Huzarskiego doścignięto 3,8 km przed końcem. Gallopin, Pauwels i Jeandesboz uplasowali się ostatecznie na pozycjach od drugiej do czwartej. Tuż przed metą minął ich Jesus Herrada i triumfował z zapasem dwóch sekund. Huzarski zajął 66. miejsce, Kwiatkowski zaś - 122. Między nimi znalazł się trzeci z Polaków - Tomasz Marczyński, którego sklasyfikowano na 102. pozycji.

Liderem klasyfikacji generalnej Criterium du Dauphine 2016 pozostał Alberto Contador.