Jolanda Neff wygrała Tour de Pologne, Paulina Brzeźna-Bentkowska czwarta

Jolanda Neff wygrała trzeci etap wyścigu Tour de Pologne kobiet. Szwajcarka triumfowała też w klasyfikacji generalnej. W czołowej dziesiątce sklasyfikowano trzy Polki.

Piotr Ziemka
Jolanda Neff, zwyciężczyni pierwszego etapu Tour de Pologne Kobiet PAP / Grzegorz Momot / Jolanda Neff, zwyciężczyni pierwszego etapu Tour de Pologne Kobiet

Trzeci etap Tour de Pologne kobiet liczył 78 kilometrów. Najszybciej trasę Bukovina Resort - Bukowina Tatrzańska przejechała Jolanda Neff. Mistrzyni Europy w kolarstwie górskim w latach 2015 i 2016 uzyskała czas 2 godziny, 24 minuty i 46 sekund. Dwie sekundy po Szwajcarce, linię mety minęła Flavia Oliveira. Trzecia była Tetiana Riabczenko, a czwarta - Paulina Brzeźna-Bentkowska. Cztery czołowe kolarki uplasowały się również na czterech najlepszych pozycjach "generalki".

Ósme miejsce na trzecim etapie zajęła Marta Lach, dziesiąte zaś - Alicja Ratajczak. Na trasie umiejscowiono sześć górskich premii (po dwa razy: Ząb, Ściana Bukovina i Wierch Rusiński). Cztery z nich wygrała Riabczenko, która triumfowała w klasyfikacji górskiej. Ukrainka została także triumfatorką lotnej premii w Poroninie.