Tour du Limousin: Rafał Majka szósty na drugim etapie

Rafał Majka bardzo dobrze spisał się na drugim etapie wyścigu kolarskiego Tour du Limousin. 26-letni kolarz grupy Tinkoff, który niedawno zdobył brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Rio, zajął szóste miejsce.

Patryk Kurkowski
WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski

Rafał Majka spisał się nieco lepiej niż na pierwszym etapie. Polak na inauguracyjnym odcinku zajął 28. miejsce i zanotował stratę do zwycięzcy Amerykanina Joeya Rosskopfa.

Tym razem 26-letni kolarz znalazł się w ścisłej czołówce. Majka zajął na drugim etapie z Dun-le-Palestel do Auzances bardzo dobre, szóste miejsce. Wyprzedzili go tylko czterej zawodnicy z Włoch oraz Rosjanin Roman Maikin, który zwyciężył.

W klasyfikacji generalnej Polak awansował na 21. miejsce. Prowadzenie utrzymał Rosskopf, który ma cztery sekundy przewagi nad Hubertem Dupontem.