Tour du Limousin: Rafał Majka awansował w klasyfikacji generalnej

Rafał Majka zajął 22. miejsce na trzecim etapie wyścigu Tour du Limousin i zanotował skromny awans w klasyfikacji generalnej. Zwyciężył Włoch Sonny Colbrelli z grupy Bardiani - CSF.

Patryk Kurkowski
WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski

Trzeci, przedostatni etap wyścigu Tour du Limousin liczył niespełna 180 kilometrów. Kolarze na trasie napotkali na trzy podjazdy - dwa trzeciej kategorii i jeden drugiej kategorii. Nie był to zatem typowo płaski etap, ale nie była to również okazja dla górali. Zwłaszcza że meta była na prostym odcinku.

Rafał Majka spisał się dobrze. Polak ponownie przyjechał w czołówce i nie stracił nic do najszybszych zawodników. 26-letni kolarz z grupy Tinkoff ukończył etap na 22. miejscu. W klasyfikacji generalnej zanotował jednak minimalny awans - przesunął się z 21. na 20. pozycję.

W czwartek triumfował Sonny Colbrelli. To już drugi bardzo dobry finisz Włocha. Na drugim etapie zajął on drugie miejsce, przegrywając jedynie z Rosjaninem Romanem Maikinem.

Na czele wyścigu Tour du Limousin nadal znajduje się Amerykanin Joey Rosskopf, który utrzymał przewagę nad rywalami. Drugi jest Hubert Dupong, a trzeci Nicolas Edet.