Uciekinierzy 5 sekund przed peletonem - Luka Pibernik wygrał 6. etap Eneco Tour

Słoweniec Luka Pibernik z zespołu Lampre Merida wygrał szósty, przedostatni etap wyścigu Eneco Tour 2016. Start odbył się w Riemst, a metę umiejscowiono w Lanaken.

Piotr Ziemka

Szósty etap Eneco Tour 2016 liczył 185,2 kilometra. W ucieczce znalazło się sześciu zawodników: Chad Haga, Alexis Gougeard, Mark McNally, Luka Pibernik, Bert van Lerberghe oraz Berden de Vries. Z tego grona jedynie de Vries nie dojechał do mety przed peletonem. Pozostali ukończyli rywalizację z przewagą tylko pięciu sekund nad najlepszymi sprinterami.

Zwyciężył Pibernik. Drugie miejsce zajął McNally, a trzecie - van Lerberghe. 52. był Maciej Bodnar, 153. zaś - Michał Kwiatkowski.

Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Rohan Dennis. Drugie miejsce zajmuje inny kolarz drużyny BMC - Taylor Phinney, który ma 16 sekund straty do Australijczyka.