MŚ w kolarstwie: Katarzyna Pawłowska najlepsza w historii! Polka dziewiąta w jeździe na czas

Katarzyna Pawsłowska zajęła dziewiąte miejsce w indywidualnej jeździe na czas na mistrzostwach świata w kolarstwie szosowym, które odbywają się w katarskim Doha. Złoto zdobyła Amerykanka Amber Neben.

Patryk Kurkowski
PAP/EPA / Sean Dempsey

Katarzyna Pawłowska była jedyną naszą reprezentantką w tej konkurencji. 27-letnia zawodniczka spisała się bardzo dobrze. Polka zanotowała - kolejny - ogromny progres w porównaniu do startu na mistrzostwach w ubiegłym roku czy dwa lata temu. W Richmond Pawłowska zajęła 20. pozycję, a w Ponferradzie 42.

Nasza reprezentantka wkroczyła zatem do czołówki. Jej strata z roku na rok jest coraz mniejsza. W Doha 27-letnia zawodniczka była bez szans na medal, ale dała z siebie wszystko i ostatecznie ukończyła zmagania na 9. miejscu. To najlepszy wynik w historii polskiego kolarstwa. W przeszłości żadna z naszych kolarek nie zdołała ukończyć mistrzowskich zmagań w najlepszej dziesiątce. Dodajmy, że ta konkurencja została włączona do programu w 1994 roku.

W Katarze najlepiej spisała się Amerykanka Amber Neben, która okazała się lepsza od Ellen van Dijk z Holandii i Katrin Garfoot z Australii. Różnice były jednak niewielkie.