Karolina Perekitko czwarta w wyścigu juniorek ze startu wspólnego na MŚ

Karolina Perekitko zajęła czwarte miejsce w wyścigu juniorek ze startu wspólnego podczas odbywających się w Ad-Dausze mistrzostw świata w kolarstwie szosowym.

Piotr Ziemka
Kolarze na trasie / Kolarze na trasie

Juniorki miały do przejechania 74,5 kilometra. Medalistki wyłonił finisz z peletonu. Najlepsza okazała się Elisa Balsamo. 16 września 2016 roku podczas wyścigu juniorek ze startu wspólnego mistrzostw Europy Włoszka zdobyła srebrny medal.

Na drugim stopniu podium w stolicy Kataru stanęła Skylar Schneider. Amerykanka w poniedziałkowej jeździe indywidualnej na czas uplasowała się na czwartej pozycji. Jako trzecia linię mety minęła Norweżka Susanne Andersen. Tuż za podium znalazła się Polka Karolina Perekitko.

12. była Nikola Różyńska, 25. Aurelia Nerlo, a 27. Wiktoria Pikulik. Czas 1:53:04 zaliczono 53 czołowym kolarkom. Na starcie stanęło 79 juniorek, do mety dojechały 74.