Zimowy sezon MTB z Cezarym Zamaną rozpoczęty

W niedzielę w podwarszawskim Chotomowie rozpoczął się zimowy sezon MTB, który od 8 lat organizowany jest przez Cezarego Zamanę. Na starcie stanęło aż 400 zawodników. W najdłuższych konkurencjach triumfowali Arkadiusz Jusiński i Anna Ostrowska.

Szymon Łożyński
Materiały prasowe / zamanagroup.pl
Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i trasa do niedzielnej rywalizacji została bardzo dobrze przygotowana. Na starcie nie mogło zabraknąć osoby, która zaraża Polaków miłością do jazdy na rowerze zimą Cezarego Zamany.

Możliwość rywalizacji mieli nie tylko dorośli. Zorganizowano także specjalny odcinek, liczący 7 kilometrów, dla dzieci. Z kolei dorośli do wybory mieli dystans Fit 24km oraz Mega o długości 42 km.

Zwycięzcą na dystansie Mega został Arkadiusz Jusiński.Za nim na metę przyjechał Andrzej Rozpłoch. Trzecie miejsce zajął Marek Stram. Wśród Pań najlepsza okazała się Anna Ostrowska. Tuż za nią przyjechała Dorota Rajska. Pozycję trzecią wywalczyła Joanna Gumieniak.

Dystans Fit należał do Adama Płoskiego. Zaledwie pół minuty za nim na mecie zameldował się Grzegorz Henryk Marcinkiewicz. Trzeci dotarł Robert Sawa. Wśród kobiet najszybsza okazała się Justyna Tarnowska. Pozycja druga przypadła Aleksandrze Lach. Trzecia dojechała Beata Moćko.

Na najkrótszym dystansie Hobby triumfował Mateusz Szyszko. Drugi zameldował się Szymon Lachowicz. Trzecie miejsce zajął Michał Gruca. Wśród dziewcząt najszybsza okazała się Weronika Jankowska, za którą na metę kolejno wjechały Malwina Krzyczkowska oraz Jagoda Rzeszot.

Pozostałe maratony cyklu odbędą się: w Karczewie (5 lutego), w Mrozach (26 lutego) oraz w Długosiodle (12 marca).

Czy jazda na rowerze zimą sprawia tyle samo satysfakcji co latem?