Abu Dhabi Tour: Rafał Majka 6. w klasyfikacji końcowej. Caleb Ewan wygrał etap

Caleb Ewan wygrał czwarty, ostatni etap kolarskiego wyścigu Abu Dhabi Tour 2017. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Rui Costa.

Piotr Ziemka
Rafał Majka Materiały prasowe / Fot. bora-hansgrohe.com / Na zdjęciu: Rafał Majka
W piątek również o etapową wygraną rywalizowali sprinterzy. Caleb Ewan uniósł ręce w geście triumfu, ale po chwili zdziwiony Australijczyk z zespołu Orica zobaczył, że minimalnie szybszy był Marcel Kittel. W niedzielę Ewan już poczekał z radością do minięcia linii mety.

Drugą lokatę zajął zwycięzca pierwszego etapu Abu Dhabi Tour 2017 i triumfator klasyfikacji punktowej - Mark Cavendish. Na trzeciej pozycji uplasował się Andre Greipel.

Dziewiętnasty był Rafał Majka. Na 49. miejscu uplasował się Paweł Poljański. W klasyfikacji końcowej triumfował Rui Alberto Faria da Costa. Portugalczyk wygrał sobotni etap.

Drugie miejsce w "generalce" zajął Ilnur Zakarin. Majka znalazł się w niej na szóstej pozycji.