Paryż - Nicea: nowy lider wyścigu

Julian Alaphilippe z FDJ wygrał 4. etap, indywidualną jazdę na czas w wyścigu Paryż-Nicea. Dzięki temu zwycięstwu Francuz objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej zawodów.

Szymon Łożyński
PAP/EPA / Sebastian Nogier
Środowa czasówka z Beaujeu do Mont Brouilly nie była długa, bowiem liczyła tylko 14,5 km. Krótka trasa nie przeszkodziła jednak faworytom w tej specjalności. Zwycięzca Julian Alaphilippe przejechał dystans w 21 minut i 39 sekund. Alberto Contador, który został na środowym etapie sklasyfikowany na 2. miejscu stracił do Francuza 19 sekund, a trzeci Tony Gallopin 20 sekund.

Lider wyścigu po 3 etapach Arnaud Demare w czasówce stracił aż minutę i 47 sekund do zwycięzcy. W związku z tym Francuz nie utrzymał żółtej koszulki i spadł w klasyfikacji generalnej Paryż-Nicea na 10. miejsce, ze stratą minuty i 35 sekund do nowego lidera Juliana Alaphilippe.

W klasyfikacji wyścigu środowy zwycięzca wyprzedza drugiego Francuza Tony'ego Gallopina o 33 sekundy i Hiszpana Gorka Izaguirre o 47 sekund.

Jedynym Polakiem, który bierze udział w rywalizacji jest Michał Gołaś. Kolarz grupy Sky w środowej czasówce zajął 147. miejsce (3 minuty i 58 sekund straty do zwycięzcy), a w klasyfikacji generalnej jest sklasyfikowany na 70. pozycji, 20 minut i 29 sekund za liderem Alaphilippe.

W czwartek kolarzy czeka etap z Quincié-en-Beaujolais do Bourg-de-Péage, który będzie liczył 199,5 km.

Czy Julian Alaphilippe wygra tegoroczną edycją Paryż-Nicea?