Dookoła Kraju Basków: Michał Kwiatkowski w dziesiątce. Triumf byłego skoczka w czasówce

Michał Kwiatkowski był piąty na 4. etapie (indywidualna jazda na czas) tegorocznego wyścigu Dookoła Kraju Basków. Wygrał zdecydowany faworyt czasówki, były skoczek narciarski, Primoz Roglic. Słoweniec został także nowym liderem wyścigu.

Szymon Łożyński
Michał Kwiatkowski Getty Images / Na zdjęciu: Michał Kwiatkowski
Julian Alaphilippe, który przed czwartkową rywalizacją prowadził w klasyfikacji generalnej, ukończył czasówkę na 8. miejscu. Do triumfatora Primoza Roglica stracił 42 sekundy. Wcześniej Francuz wyprzedzał Słoweńca zaledwie o 8 sekund.

W indywidualnej jeździe na czas, pod względem drużynowym, świetnie wypadli kolarze grupy Sky. W czołowej piątce było aż trzech przedstawicieli tego zespołu, w tym piąty Michał Kwiatkowski. Polak do zwycięzcy stracił 20 sekund. W "generalce" wyścigu Polak awansował z 79. na 68. lokatę.

Czwartkowa czasówka nie była zbyt wymagająca. Trasa liczyła niecałe 20 kilometrów i prowadziła po płaskim terenie. Zmagań nie utrudniły warunki pogodowe. Przede wszystkim nie padał deszcz, który mógłby znacznie utrudnić rywalizację.

W piątek zostanie rozegrany 5. etap wyścigu z Vitoria-Gasteiz do Eibar. Kolarze będą mieli do pokonania prawie 165 kilometrów. Cały wyścig zakończył się w sobotę.