MŚ w kolarstwie: Megan Jastrab wygrała wyścig ze startu wspólnego juniorek

Megan Jastrab wygrała wyścig ze startu wspólnego juniorek podczas kolarskich mistrzostw świata Yorkshire 2019. Najlepsza z Polek, Dominika Włodarczyk zajęła osiemnastą lokatę.

Piotr Ziemka
Megan Jastrab (Ś) Getty Images / Na zdjęciu: Megan Jastrab (Ś)
Juniorki miały do przejechania 86 kilometrów na trasie Doncaster - Harrogate. 25 kilometrów przed metą od peletonu odjechały Cedrine Kerbaol i Catalina Soto. Gdy do zakończenia pozostawało 6 km doścignięto Francuzkę. Natomiast 3 km przed finiszem złapana została również Chilijka. Chwilę później zaatakowały Megan Jastrab i triumfatorka poniedziałkowej jazdy indywidualnej na czas Aigul Gariejewa. Rosjanka ostatecznie znalazła się tuż za podium. Natomiast Jastrab utrzymała się na czele i jako pierwsza minęła metę. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych w poniedziałkowej jeździe indywidualnej na czas zajęła dziewiątą lokatę.

W sezonie 2019 Jastrab zwyciężyła w takich wyścigach szosowych jak: Piccolo Trofeo Alfredo Binda i Healthy Ageing Tour Junior Women. W tym roku zdobyła złoto sierpniowych mistrzostw świata juniorek również w kolarstwie torowym - w wieloboju (omnium) i wyścigu amerykańskim (madisonie). Poprzednią Amerykanką, która wygrała wyścig ze startu wspólnego juniorek na mistrzostwach świata w kolarstwie była Chloe Dygert. Najlepsza we wtorkowej jeździe indywidualnej na czas seniorek zawodniczka triumfowała na MŚJ 2015.
Ten sam czas, co Jastrab - dwie godziny i osiem minut - na mecie uzyskały Belgijka Julie de Wilde, Holenderka Lieke Nooijnen, Garijewa oraz reprezentująca Wielką Brytanię Elynor Backstedt.

Na osiemnastej pozycji została sklasyfikowana najlepsza z Polek - Dominika Włodarczyk (osiemnaście sekund straty do czołowej piątki). 24. była Natalia Krześlak, (+0:33), 55. Nikola Wielowska (+1:45), a 73. Karolina Stepień (+4:20). Wystartowało 95 zawodniczek.

Mikkel Bjerg po raz trzeci z rzędu mistrzem świata orlików w jeździe indywidualnej na czas
W piątek odbędzie się jeszcze wyścig ze startu wspólnego młodzieżowców.