Adam Cieślar 23. w konkursie PŚ w Lillehammer, Szczepan Kupczak na 32. miejscu

Adam Cieślar ponownie uplasował się w czołowej trzydziestce konkursu Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Lillehammer.

Piotr Ziemka
Adam Cieślar Newspix / EXPA/ JFK / Na zdjęciu: Adam Cieślar

W niedzielnej serii skoków na obiekcie normalnym, Szczepan Kupczak potwierdził znakomitą dyspozycję. Polak wylądował na 98. metrze i z dorobkiem 128,6 punktu zajął drugą lokatę. Więcej punktów zdobył jedynie Mario Seidl, który jako jedyny uzyskał ponad 100 metrów (101 i 129,9 pkt). Austriak na trasę liczącego 10 kilometrów biegu wyruszył z przewagą pięciu sekund nad polskim reprezentantem i dziewiętnastu nad Wilhelmem Deniflem, który również miał 98 metrów, ale skok Kupczaka sędziowie ocenili wyżej. 20. lokatę w skokach zajął Adam Cieślar.

Po pierwszej pętli Seidl nadal był liderem. Miał wtedy 12 sekund przewagi nad Deniflem. Kupczak plasował się na dziewiątej pozycji. Na półmetku biegu na czele jedenastoosobowej grupy znajdował się Akito Watabe. Polak do tego punktu pomiaru czasu dotarł jako piętnasty. Osiemset metrów później Kupczaka już nie było w drugiej dziesiątce. Wyprzedził go między innymi Cieślar.

1700 metrów przed metą prowadził biegnący z 15. numerem startowym Magnus Krog. Blisko Norwega byli Lukas Klapfer i Fabian Riessle. To właśnie ta trójka do końca rywalizowała o zwycięstwo. Najskuteczniej zaatakował Krog. To jego druga wygrana w indywidualnych zawodach PŚ. Pierwszą odniósł 25 listopada 2011 roku w Kuusamo. Riessle ukończył zmagania jako drugi i z dorobkiem 180 punktów jest pierwszy w klasyfikacji generalnej.

Seidl został ostatecznie sklasyfikowany na 19. miejscu, Cieślar 23., a Kupczak 32. Paweł Słowiok był 46. w stawce 57 zawodników.