Adam Cieślar po raz ósmy w czołowej "30" konkursu PŚ w kombinacji norweskiej

Adam Cieślar po raz ósmy uplasował się w czołowej trzydziestce indywidualnego konkursu Pucharu Świata w kombinacji norweskiej.

Piotr Ziemka
Adam Cieślar Newspix / EXPA/ JFK / Na zdjęciu: Adam Cieślar

Po serii skoków narciarskich w Trondheim Adam Cieślar znajdował się na 19. miejscu. Do linii mety dobiegł jako 24. W sezonie 2015/2016 Cieślar po raz czwarty zdobył punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Kwalifikacje przebrnął tym razem Paweł Słowiok, który w eliminacjach był 49. W konkursie został sklasyfikowany na 48. pozycji.

Po pierwszej części zmagań prowadził Akito Watabe, który uzyskał 137,5 metra i 137,2 punktu. Drugi do liczącego 10 kilometrów biegu wystartował Eric Frenzel. Niemiec wylądował na 134. metrze i zdobył 130,5 pkt. 135 m miał Jarl Magnus Riiber. Reprezentant Norwegii zaliczył jednak upadek.

Frenzel objął prowadzenie trzy kilometry przed końcem i odniósł zwycięstwo. Watabe stanął na drugim stopniu podium. Trzecie miejsce zajął triumfator wtorkowej rywalizacji w Trondheim - Joergen Graabak. Kolejny konkurs zaplanowano na 19 lutego w Lahti.