Przed skoczkami w Kuopio rywalizowali kombinatorzy. Wygrał Johannes Rydzek

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Przed skoczkami narciarskimi o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w Kuopio rywalizowali kombinatorzy norwescy.

Po serii skoków narciarskich prowadził Akito Watabe. Japończyk wylądował na 129. metrze i zdobył 127,7 punktu. Ruszał z osiemnastej belki startowej. Z 19. platformy rozpoczynał najazd na próg Haavard Klemetsen. Norweg uzyskał 131 metrów i 125,7 punktu. 10-kilometrowy bieg rozpoczął więc osiem sekund po Japończyku.

Reprezentant Japonii został dogoniony, kiedy do mety pozostawało 3500 metrów. Wspólnie z nim biegł wtedy Johannes Rydzek. Właśnie ci zawodnicy stoczyli pojedynek o zwycięstwo. Szybciej do mety dobiegł Rydzek, dla którego to szósty wygrany indywidualny konkurs Pucharu Świata. Po serii skoków był piąty i tracił 34 sekundy do prowadzącego. Watabe już po raz ósmy w edycji 2015/2016 zajął drugie miejsce w PŚ. W tym sezonie zwycięstwa nie odniósł.

Na trzecim stopniu podium stanął 35-letni Wilhelm Denifl. Siódmy był lider klasyfikacji generalnej - Eric Frenzel. Do konkursu zgłoszono 42 zawodników. Polacy nie startowali.