Adam Cieślar jeszcze wyżej niż w sobotę - znowu najlepszy wynik w karierze

Magnus Krog wygrał konkurs Pucharu Świata kombinatorów norweskich w Val di Fiemme. Drugą pozycję zajął inny Norweg - Joergen Graabak.

Piotr Ziemka
Adam Cieślar Newspix / EXPA/ JFK / Na zdjęciu: Adam Cieślar

Po serii skoków narciarskich prowadził Eric Frenzel. 11. wynik miał Szczepan Kupczak, a 31. - Adam Cieślar. Frenzel uzyskał 26. czas biegu i spadł na czwarte miejsce. Zwyciężył Magnus Krog. Reprezentant Norwegii po pierwszej części zmagań zajmował piątą lokatę. To dla niego trzecia wygrana w indywidualnych zawodach Pucharu Świata. 25 listopada 2011 roku triumfował w Kuusamo. 6 grudnia 2015 pokonał wszystkich w Lillehammer.

Najlepszy czas biegu, tak jak dzień wcześniej, uzyskał Joergen Graabak. Na podium awansował z piętnastego miejsca po serii skoków. Natomiast drugi wynik podczas 10-kilometrowej rywalizacji na trasie miał Fabian Riessle. Niemiec stanął na trzecim stopniu "pudła".

Adam Cieślar ponownie świetnie spisał się podczas biegu (11. czas) i awansował do drugiej dziesiątki. Linię mety minął jako osiemnasty. Znowu więc poprawił największe osiągnięcie w karierze. Dzień wcześniej został sklasyfikowany na dziewiętnastym miejscu. Przed weekendem w Val di Fiemme nie miał w dorobku pozycji w drugiej dziesiątce.

W czołowej dziesiątce znalazło się czterech Austriaków, ale zabrakło Bernharda Grubera. Zwycięzca sobotniego konkursu tym razem był 21. Kupczak, który nadal odczuwa skutki odniesionej w grudniu kontuzji, nie stanął na starcie biegu.